Policia flet per burrin e veshur si grua qe po vjedh femijet.

Ka dy ditë që fotografitë e një gruaje u bënë virale në rrjete sociale, me dyshimin se po ngacmon femra dhe fëmijë. Policia sot rreth...

Sylë Tahirsylaj paralajmëron për gjendje alarmante

Eksperti i Meteorologjisë Sylë Tahirsylaj, ka thënë se në Kosovë nuk ka vend për shqetësime nga vërshimet e mundshme nga të reshurat. Ndonëse u shpërndanë...

Njera ndër maturantet me tërheqese nga Prishtina

Mbemja e matures , festa e fundit me shoqerin e shkolles se mesme ende ben buj ne Kosoves dhe festohet me dashuri nga gjith...

Parashikim i tmerrshem nga meterologet per motin, Qfar do t’ndodh ne Kosove ket jave

Per rajonet qe kan vuajtur nga thatesirat vjen lajm i mir nga meterologet pasi do ket reshje te bollshme dhe do ket nje mot...

Tallja e Apostolovas për kosovarët: Liberalizimi do të ndodh një ditë!

Kosova sot po shënon Ditën e Evropës, ani pse ende vazhdon të jetë vendi i vetëm në rajon pa liberalizim të vizave. Sot kur...

111 vjeçarja që për herë të 104 agjëron Ramazanin

Fata Husiç nga Mostari i Bosnjë e Hercegovinës, e cila që nga mosha 7-vjeçare rregullisht ndjek dhe praktikon obligimet fetare muslimane, është një shembull...

Haradinaj: Dialogu është në dorën e Merkelit, Mogherini mund të na befasonte me një...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Samiti i Berlinit ka qenë një takim jashtëzakonisht i suksesshëm, pasi që dialogu i...

Thaçi: U qudita kur mora vesh se në Berlin nuk ishte ftuar askush nga...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Samiti i Berlinit dështoi, pasi nuk ka pasur koordinim me SHBA-në. Ai tha se në samitin e...

Moti për katër ditët e ardhshme në Kosovë, priten befasira

Mot i ndryshueshëm me shi dhe diell deri në fundjavë. Ditën e shtunë më ngrohtë. Në fillim të javës së ardhshme freskët dhe me...

Vjen reagimi i “kryetarit lexhendar” pas shuarjes së Partisë së Fortë

Pas shuarjes së Partisë së Fortë ka reaguar edhe kryetari i saj, Visar Arifaj. “Kryetari Lexhendar”, siç njihej Arifaj, ka thënë në një postim në...
0FansLike

Recent Posts