Home Sport Mosha e këtij futbollisti është bërë ‘hit’ në rrjete sociale

Mosha e këtij futbollisti është bërë ‘hit’ në rrjete sociale

37
0

Mbrojtësi Joash Onyango është një njeri i qetë, i turpshëm nga mediat, në të vërtetë, nuk ka asgjë të bukur për të, sidomos jashtë fushës.

Ai bisedat e pakta që i zhvillon i bën në fushë dhe kjo është arsyeja pse tifozët e kanë quajtur atë ‘Muri i Berlinit’.

Në javët e fundit, megjithatë, Onyango ka qenë trend në rrjetet sociale për shkak të moshës së tij krahasuar me pamjen, transmeton lajmi.net.

Twitter shkoi në një nivel tjetër kur Federata e Futbollit të Kenisë (FKF) e profilizoi atë, duke treguar se ai është vetëm 26 vjeç.

Për shumë njerëz ai është me i vjetër pavarësisht faktit se mosha e tij është e vërtetë sipas dëshmitarëve që u rritën me të në Keninë Perëndimore.

Mosha në futboll është një temë e nxehtë në Afrikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here